B18 Torta Cheese Cream with Pepper
12,63 €
Tray 18x23g Iberitos Cream Cheese Cream Cake with Piquillo Peppers
Torta Cream Cheese with Piquillo Peppers Iberitos. Aluminum pods 23 g. in tray of 18 units.
| Weight | 0.479 kg |
|---|---|
| Flavors | |
| Taste | |
| Contains Gluten | No |
| Contains Lactose | Yes |
| Allergen free | No |
| Packaging | |
| Format | |
| Packaging + Format | |
| Grouping Format |
Ingredients
Pimiento del piquillo 53% (pimiento, agua, azúcar, sal, acidulante E330), agua, QUESO fresco 12,2% (QUESO, sal), QUESO Torta 7,2% (LECHE Cruda de oveja, cuajo natural vegetal y sal), almidón de maíz, aceite de oliva, sal,azúcar blanca, aroma.
Nutritional values per 100g
| Energy value: | 524kJ /126kcal |
|---|---|
| Fats: | 8.5 g |
| Of which saturated: | 4.1 g |
| Carbohydrates: | 8.5 g |
| Of which sugars: | 3.8 g |
| Proteins: | 3.2 g |
| Sal: | 2.17 g |
Only registered users who have purchased this product can make a review.










Ratings
There are no ratings yet.