Iberitos Beetroot Cream with Walnuts in 110 g glass jar.
| Weight | 0.23 kg |
|---|---|
| Flavors | |
| Taste | |
| Contains Gluten | No |
| Contains Lactose | No |
| Allergen free | No |
| Packaging | |
| Format | |
| Packaging + Format | |
| Grouping Format |
Ingredients
Remolacha cocida 65% (remolacha, agua), aceite de oliva, NUECES 12%, tahini (semillas de SÉSAMO, sal), almidón, sal, regulador de acidez (ácido cítrico).
Nutritional values
| Energy value: | 1148kJ/274Kcal |
|---|---|
| Fats: | 25.88g |
| Of which saturated: | 3.78g |
| Carbohydrates: | 6.54g |
| Of which sugars: | 0.37g |
| Proteins: | 3.86g |
| Sal: | 0.34g |
Only registered users who have purchased this product can make a review.









Ratings
There are no ratings yet.