Iberitos soft Iberian pâté in two cans of 80gr each.
| Weight | 0.296 kg |
|---|---|
| Flavors | |
| Taste | |
| Contains Gluten | No |
| Contains Lactose | Yes |
| Allergen free | No |
| Packaging | |
| Format | |
| Packaging + Format | |
| Grouping Format |
Ingredients
Water, Iberian pork liver 23%, bacon, pork fat, starch (corn, potato), fried onion (onion, virgin olive oil, salt and acidity corrector (citric acid)), salt, SOY protein, spices, dextrose, natural flavors, stabilizer (triphosphates), antioxidant (sodium ascorbate), preservative (sodium nitrite).
Nutritional values per 100g
| Energy value: | 898kJ/216kcal |
|---|---|
| Fats: | 17g |
| Of which saturated: | 6g |
| Carbohydrates: | 2.4g |
| Of which sugars: | 0.8g |
| Proteins: | 12.8g |
| Sal: | 2.55g |
Only registered users who have purchased this product can make a review.








Ratings
There are no ratings yet.