Black pudding cream of Santa Amalia Iberitos. Aluminum monodose 23 g in pack of 4 units.
| Weight | 0.112 kg |
|---|---|
| Flavors | |
| Taste | |
| Contains Gluten | No |
| Contains Lactose | No |
| Allergen free | Yes |
| Packaging | |
| Format | |
| Packaging + Format | |
| Grouping Format |
Ingredients
Tocino 60%, sangre 15% (sangre y estabilizante (trifosfatos), cebolla frita 15% (cebolla, aceite de oliva virgen, sal y corrector de acidez (ácido cítrico)), pimentón agridulce (pimiento, aceite de girasol), ajo, hierbabuena, sal, perejil, comino.
Nutritional values per 100g
| Energy value: | 1962kJ/469Kcal |
|---|---|
| Fats: | 47.2g |
| Of which saturated: | 12.7g |
| Carbohydrates: | 5.77g |
| Of which sugars: | 1..52g |
| Proteins: | 7.04g |
| Sal: | 1.99g |
Only registered users who have purchased this product can make a review.










Ratings
There are no ratings yet.