Iberitos Fine Herbs Pâté. Aluminum pods of 23 g in pack of 4 units.
| Weight | 0.112 kg |
|---|---|
| Flavors | |
| Taste | |
| Contains Gluten | No |
| Contains Lactose | Yes |
| Allergen free | No |
| Packaging | |
| Format | |
| Packaging + Format | |
| Grouping Format |
Ingredients
Pork bacon 27%, Iberian pork liver 14.7%, pork liver 14.7%, pork jowl 13%, water, milk, onion (onion, olive oil, acidity corrector: citric acid), flavor, starch, salt, soy protein, aromatic plant mix 0.8% (parsley, oregano, thyme, rosemary, marjoram), spices, stabilizers (diphosphates, polyphosphates), dextrose, flavor enhancer: monosodium glutamate, antioxidant: sodium ascorbate, preservative: sodium nitrite, coloring: carmine.
Nutritional values per 100g
| Energy value: | 1188kJ/284Kcal |
|---|---|
| Fats: | 25.8g |
| Of which saturated: | 8.50g |
| Carbohydrates: | 1.45g |
| Of which sugars: | 0.97g |
| Proteins: | 12g |
| Sal: | 2.21g |
Only registered users who have purchased this product can make a review.










Ratings
There are no ratings yet.