Iberitos Sobrasada Cream. Aluminum monodose 23 g in pack of 4 units.
| Weight | 0.112 kg |
|---|---|
| Flavors | |
| Taste | |
| Contains Gluten | No |
| Contains Lactose | No |
| Allergen free | Yes |
| Packaging | |
| Format | |
| Packaging + Format | |
| Grouping Format |
Ingredients
Tocino de cerdo 57%, papada de cerdo 17%, agua, pimentón, vino dulce, patata, ajo, sal, azúcar, dextrosa, especias, extractos de especias, antioxidantes (ascorbato sódico, citratos de sodio, extracto de romero), extracto de pimentón, pimienta blanca.
Nutritional values per 100g
| Energy value: | 1131kJ/270Kcal |
|---|---|
| Fats: | 19g |
| Of which saturated: | 2.8g |
| Carbohydrates: | 8.41g |
| Of which sugars: | 1.88g |
| Proteins: | 16.3g |
| Sal: | 0.69g |
Only registered users who have purchased this product can make a review.










Ratings
There are no ratings yet.