Potato Cream With Honey Iberitos. Aluminum monodose 23 g in pack of 4 units.
| Weight | 0.112 kg |
|---|---|
| Flavors | |
| Taste | |
| Contains Gluten | No |
| Contains Lactose | Yes |
| Allergen free | No |
| Packaging | |
| Format | |
| Packaging + Format | |
| Grouping Format |
Ingredients
Agua, LECHE, grasa de cerdo ibérico 15%, aceite de girasol, patata, miel 4%, almidón, azúcar moreno, pimentón agridulce (pimiento, aceite de girasol), ajo, vinagre de manzana (vinagre de manzana, antioxidante: dióxido de azufre), sal, extracto de pimentón, aroma de humo, salsa de SOJA (agua, SOJA, sal, alcohol), pimentón dulce, orégano, cayena.
Nutritional values per 100g
| Energy value: | 1338kJ/320kcal |
|---|---|
| Fats: | 27.5g |
| Of which saturated: | 5.60g |
| Carbohydrates: | 19.8g |
| Of which sugars: | 6.49g |
| Proteins: | <3g |
| Sal: | 1.74g |
Only registered users who have purchased this product can make a review.








Ratings
There are no ratings yet.