Iberitos Sobrasada Cream. Aluminum monodose 23 g. in tray of 18 units.
| Weight | 0.479 kg |
|---|---|
| Flavors | |
| Taste | |
| Contains Gluten | No |
| Contains Lactose | No |
| Allergen free | Yes |
| Packaging | |
| Format | |
| Packaging + Format | |
| Grouping Format |
Ingredients
Tocino de cerdo 57%, papada de cerdo 17%, agua, pimentón, vino dulce, patata, ajo, sal, azúcar, dextrosa, especias, extractos de especias, antioxidantes (ascorbato sódico, citratos de sodio, extracto de romero), extracto de pimentón, pimienta blanca.
Nutritional values per 100g
| Energy value: | 1849kJ/442Kcal |
|---|---|
| Fats: | 45,6g |
| Of which saturated: | 11.9g |
| Carbohydrates: | 4.59g |
| Of which sugars: | 0.76g |
| Proteins: | 8.34g |
| Sal: | 2.83g |
Only registered users who have purchased this product can make a review.










Ratings
There are no ratings yet.