Gouda Cheese Cream Cheese pack 4 units single dose aluminum 23g
| Weight | 0.112 kg |
|---|---|
| Flavors | |
| Taste | |
| Contains Gluten | No |
| Contains Lactose | Yes |
| Allergen free | No |
| Packaging | |
| Format | |
| Packaging + Format | |
| Grouping Format |
Ingredients
fresh CHEESE 53.6% (CHEESE, salt), CHEESE gouda 18.7% (pasteurized cow's MILK, salt, lactic ferments, chymosin, stabilizer (calcium chloride), preservative (E252)), BUTTER, water, MILK protein, melting salts (E452i, E339i, E508, E339iii), stabilizers (E407), LACTOSE, CHEESE powder, flavor, flavor enhancers (E-621, E-635) and salt.
Nutritional values per 100g
| Energy value: | 1379kJ/334kcal |
|---|---|
| Fats: | 31.9g |
| Of which saturated: | 21.2g |
| Carbohydrates: | 2.6g |
| Of which sugars: | 2.1g |
| Proteins: | 9.1g |
| Sal: | 2.30g |
Only registered users who have purchased this product can make a review.









Ratings
There are no ratings yet.