Iberitos Blue Cheese Cream. Aluminum pods 23 g. in tray of 18 units.
| Weight | 0.479 kg |
|---|---|
| Flavors | |
| Taste | |
| Contains Gluten | No |
| Contains Lactose | Yes |
| Allergen free | No |
| Packaging | |
| Format | |
| Packaging + Format | |
| Grouping Format |
Ingredients
Crema de queso fresco con queso azul fundido. Ingredientes: QUESO fresco 53,6% (QUESO, sal), QUESO azul 18,7% (LECHE de vaca, sal, fermentos lácticos, coagulante microbiano, mohos), MANTEQUILLA, agua, proteína de LECHE, sales fundentes (E452i, E339i, E508, E339iii), estabilizadores (E407), aroma a QUESO.
Nutritional values per 100g
| Energy value: | 1410kJ/341kcal |
|---|---|
| Fats: | 32.9g |
| Of which saturated: | 21.4g |
| Carbohydrates: | 2.2g |
| Of which sugars: | 1.4g |
| Proteins: | 8.9g |
| Sal: | 2.19g |
Only registered users who have purchased this product can make a review.










Ratings
There are no ratings yet.