Iberitos Anchovy Pate. Can 140g
| Weight | 0.193 kg |
|---|---|
| Flavors | |
| Taste | |
| Contains Gluten | No |
| Contains Lactose | Yes |
| Allergen free | No |
| Packaging | |
| Format | |
| Packaging + Format | |
| Grouping Format |
Ingredients
Aceite de girasol, ANCHOA en aceite 25% (ANCHOA, aceite de girasol, sal), LECHE, agua, ATÚN en aceite (ATÚN, aceite de girasol, sal), patata, espesante: carragenato.
Nutritional values per 100g
| Energy value: | 1539 kJ/373kcal |
|---|---|
| Fats: | 37.6g |
| Of which saturated: | 4.4g |
| Carbohydrates: | 0.7g |
| Of which sugars: | 0.2g |
| Proteins: | 8g |
| Sal: | 2.65g |
Only registered users who have purchased this product can make a review.









Ratings
There are no ratings yet.