Iberitos Spicy Ham Cream. Aluminum pods of 23 g in pack of 4 units.
| Weight | 0.112 kg |
|---|---|
| Flavors | |
| Taste | |
| Contains Gluten | No |
| Contains Lactose | Yes |
| Allergen free | No |
| Packaging | |
| Format | |
| Packaging + Format | |
| Grouping Format |
Ingredients
Crema de fiambre de magro de cerdo. INGREDIENTES: LECHE, aceite de girasol, magro de cerdo 18%, agua, almidón, aroma, proteína de SOJA y de cerdo, azúcares (LACTOSA, dextrosa), sal, estabilizantes (difosfatos, polifosfatos, carragenato), antioxidante (citratos de sodio, eritorbato sódico), extracto de levadura, pimienta blanca 0.3%, cayena 0,15%, potenciador de sabor (glutamato monosódico), aroma de humo, conservador (nitrito sódico), colorante (carmín).
Nutritional values per 100g
| Energy value: | 1310kJ/311 kcal |
|---|---|
| Fats: | 30.4g |
| Of which saturated: | 3.57g |
| Carbohydrates: | 6.71g |
| Of which sugars: | 0.77g |
| Proteins: | 4.42g |
| Sal: | 2.47g |
Only registered users who have purchased this product can make a review.










Ratings
There are no ratings yet.