P4 Iberian Pâté with Pedro Ximénez
1,47 €
Pack 4x23g Iberitos Iberian Pate with Pedro Ximénez and Raisins
Iberian pâté with Pedro Ximénez and Iberitos raisins. Single doses of aluminum 23 g in pack of 4 units.
| Weight | 0.112 kg |
|---|---|
| Flavors | |
| Taste | |
| Contains Gluten | No |
| Contains Lactose | Yes |
| Allergen free | No |
| Packaging | |
| Format | |
| Packaging + Format | |
| Grouping Format |
Ingredients
Tocino de cerdo 27%, hígado de cerdo ibérico 14%, hígado de cerdo 14%, papada de cerdo 14%, agua, LECHE, cebolla frita (cebolla, aceite de oliva virgen, sal, corrector de acidez: ácido cítrico), almidón, vino Pedro Ximénez 2.6%, sal, pasas 1.6% (pasas, aceite de girasol), proteína de SOJA, especias, estabilizantes (difosfatos y polifosfatos), dextrosa, potenciador del sabor (glutamato monosódico), antioxidante (ascorbato sódico), conservador (nitrito sódico), aroma, colorante (carmín).
Nutritional values per 100g
| Energy value: | 1322kJ/316Kcal |
|---|---|
| Fats: | 29g |
| Of which saturated: | 7.08g |
| Carbohydrates: | 5.48g |
| Of which sugars: | 1.08g |
| Proteins: | 10.5g |
| Sal: | 2.44g |
Only registered users who have purchased this product can make a review.










Ratings
There are no ratings yet.