L250 Zurrapa de Lomo Colorá
3,80 €
Can 250 g Iberitos Zurrapa de Lomo Colorá (Iberitos Zurrapa of Red Loin)
Zurrapa de Lomo Colorá Iberitos canned 250 g.
| Weight | 0.296 kg |
|---|---|
| Flavors | |
| Taste | |
| Contains Gluten | No |
| Contains Lactose | No |
| Allergen free | Yes |
| Packaging | |
| Format | |
| Packaging + Format | |
| Grouping Format |
Ingredients
Pork jowl, Iberian lard (Iberian lard, antioxidant: BHA), lean pork, sweet and sour paprika (bell bell pepper, sunflower oil), salt, pork loin 1%, spice mix, paprika extract, preservative (sorbic acid), antioxidant (BHT).
Nutritional values per 100g
| Energy value: | 2351kJ/562kcal |
|---|---|
| Fats: | 56.7g |
| Of which saturated: | 20.5g |
| Carbohydrates: | 7.13g |
| Of which sugars: | 0.22g |
| Proteins: | 7.66g |
| Sal: | 1.83g |
Only registered users who have purchased this product can make a review.









Ratings
There are no ratings yet.