Iberitos Cream of Goat Cream Cheese Melted pack 4 units single-dose aluminum 23g
| Weight | 0.112 kg |
|---|---|
| Flavors | |
| Taste | |
| Contains Gluten | No |
| Contains Lactose | Yes |
| Allergen free | No |
| Packaging | |
| Format | |
| Packaging + Format | |
| Grouping Format |
Ingredients
Crema de queso fresco con queso cabra tierno fundido. INGREDIENTES: QUESO fresco 46,7% (QUESO, sal), QUESO de cabra tierno 31% (LECHE pasteurizada de cabra, sal, coagulante y fermentos lácticos), agua, MANTEQUILLA, proteína de LECHE, sales fundentes (E452i, E339i, E508, E339iii), estabilizadores (E407), aroma.
Nutritional values per 100g
| Energy value: | 1169 kJ/283 kcal |
|---|---|
| Fats: | 25.7g |
| Of which saturated: | 17.9g |
| Carbohydrates: | 2.1g |
| Of which sugars: | 0.5g |
| Proteins: | 10.7g |
| Sal: | 1.62g |
Only registered users who have purchased this product can make a review.









Ratings
There are no ratings yet.